Opcje przeglądania
Producent
Producenci

Lustra drogowe to sprzęty, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ustawia się je w miejscach o ograniczonej widoczności, gdzie ich funkcją jest ułatwienie poruszania się pojazdem i eliminacja martwych punktów. Zazwyczaj są to skrzyżowania, wyjazdy z posesji, drogi wewnętrzne czy przystanki komunikacji zbiorowej. Lustro drogowe to prosty i ekonomiczny sposób na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Uniwersalny asystent kierowcy

Proponujemy serię uniwersalnych luster drogowych do użytku profesjonalnego i domowego. Wypukły kształt istotnie zwiększa widoczność kierowców. Sprzęty wykonane są z odpornego na rozbicie akrylu. Charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, mróz czy słońce. Lustra wyposażone są w uchwyty montażowe, które umożliwiają regulację kąta nachylenia w zakresie około 90 stopni. Sprzęt świetnie sprawdzi się na drogach, placach, parkingach, budowach i w garażach. Zobacz nasze propozycje i zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo!

Lustra drogowe – poprawa bezpieczeństwa

Lustra drogowe wyjątkowo praktyczny i niezbędny sprzęt, który ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takie lustro ustawia się najczęściej w miejscach, które posiadają słabą widoczność, np. na wyjazdach z dróg podporządkowanych, z których nie widać całkowicie najeżających z prawej lub lewej strony samochodów. Lustro drogowe zwiększa widoczność i przez to bezpieczeństwo – kierowca wie jak się zachować, czy może już wyjechać z drogi podporządkowanej, czy też musi poczekać, bo nadjeżdżają auta. Bez lustra drogowego w sytuacji niepewności może być niebezpiecznie i dość do kolizji lub poważniejszego wypadku, przyczyną którego była ograniczona widoczność. Nie bez powodu lustra drogowe nazywa się uniwersalnym asystentem kierowcy. Asystują w trudnych sytuacjach drogowych, wspomagają kierowcę i zabezpieczają przed ryzykiem popełnienia wykroczenia, zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu jego i innych uczestników ruchu drogowego. Lustra drogowe ustawiane są również w innych miejscach o ograniczonej widoczności: na skrzyżowaniach, wyjazdach z posesji prywatnych czy firmowych oraz na przystankach autobusowych lub innych.

Lustra magazynowe i przemysłowe

Lustra można umieścić w magazynach i halach fabrycznych, we wszelkich miejscach przemysłowych, w których panuje duży ruch pieszych i przejeżdżają pojazdy przemysłowe: samochody czy wózki widłowe. W dużych halach lustro spełnia ważną funkcję w punktach o słabej widoczności. W celu uniknięcia zderzenia, kolizji, wypadku, czy to między przechodzącymi pracownikami czy przejeżdżającymi pojazdami, lustro umożliwia widoczność i informuje, czy przestrzeń np. za rogiem czy filarem jest wolna, czy też panuje w niej ruch i należy zachować ostrożność zbliżając się do niej.

Lustra sklepowe wewnętrzne obserwacyjne

W ofercie sklepu Max8.pl mogą Państwo znaleźć również lustra sklepowe, które służą do wewnętrznej obserwacji ruchu sklepowego. Tego rodzaju lustra są szczególnie przydatne w dużych sklepach: marketach, hipermarketach, centrach czy galeriach handlowych. Spełniają w nich ważną funkcję obserwacyjną dla pracowników ochrony sklepu, jak i dla klientów, którzy dzięki niemu wiedzą, jaki ruch panuje w sklepie i gdzie jest jego największe natężenie. Ochrona sklepu ma dzięki lustru sklepowemu ułatwioną kontrolę nad sytuacją. Nie tylko widzi zachowanie klientów, ale również to, czy zachowują się oni uczciwie czy też zachodzą sytuacje ryzykowne, w których należy zareagować, np. próba kradzieży towaru.

Właściwości luster

Wszystkie lustra przeznaczone do wykorzystania na drodze, w magazynie, zakładzie przemysłowym czy w sklepie wykonane zostały z odpornego na zniszczenie akrylu. Są odporne nawet na uderzenie kamieniem czy innym przedmiotem. Nie niszczą się również pod wpływem działania warunków atmosferycznych, takich jak: deszcz, śnieg, mróz, promienie słoneczne, niska i wysoka temperatura. Lustra zostały wyposażone w specjalne uchwyty montażowe, dzięki którym możliwa jest regulacja kąta nachylenia do ok. 90 stopni. Lustra są wypukłe, posiadają sferyczny kształt. Lustra są różnej średnicy: mniejsze i większe (45 cm, 60 cm, 75 cm i 80 cm).

Zakup luster

Wyboru i zakupu odpowiednich i interesujących Państwa luster można dokonać przez Internet, odwiedzając stronę naszego sklepu Max 8. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami luster. Posiadanie takiego lustra: drogowego, magazynowego, przemysłowego czy sklepowego z pewnością zwiększy Państwa bezpieczeństwo i komfort w sytuacji możliwego ryzyka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl