Producenci
Promocje
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
138,00 zł 99,00 zł
szt.
Lustro drogowe magazynowe z uchwytem - 80cm LD-80
Lustro drogowe magazynowe z uchwytem - 80cm LD-80
269,00 zł 249,00 zł
szt.
Składana blokada parkingowa zapora stalowa klucz BP-1
Składana blokada parkingowa zapora stalowa klucz BP-1
90,00 zł 75,00 zł
szt.
Najazd kablowy hotelowy maskownica osłona kabli NH-14
Najazd kablowy hotelowy maskownica osłona kabli NH-14
90,00 zł 69,30 zł
szt.
Najazd kablowy 5 kanałowy osłona kabli 30 ton NK-5
Najazd kablowy 5 kanałowy osłona kabli 30 ton NK-5
320,00 zł 246,40 zł
szt.
Lustro drogowe magazynowe z uchwytem - 45 cm LD-45
Lustro drogowe magazynowe z uchwytem - 45 cm LD-45
130,00 zł 117,00 zł
szt.
Odbojnica gumowa drogowa parkingowa SP-550
Odbojnica gumowa drogowa parkingowa SP-550
70,00 zł 58,00 zł
szt.

Maty antybakteryjne - dla kogo i w jakim celu

Co warto wiedzieć o matach antybakteryjnych?

Nie od dziś wiadomo, że dbałość o porządek i czystość zmniejsza ryzyko zapadnięcia na różnego rodzaju choroby. Oprócz dbałości o higienę osobistą, bardzo istotna jest także troska o czystość poszczególnych pomieszczeń. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w pewnych miejscach muszą zostać zachowane sterylne warunki. Pomocne w ich zachowaniu mogą okazać się między innymi maty antybakteryjne.

Maty antybakteryjne

 

Czym są maty antybakteryjne?
Maty antybakteryjne to pojęcie, które dla wielu osób brzmi dość enigmatycznie. Tak naprawdę to nic innego jak maty specjalnego przeznaczenia, zwane również matami dekontaminacyjnymi. Produkty tego rodzaju posiadają wielu zwolenników. Znajdziemy je zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Maty antybakteryjne posiadają szereg właściwości, co sprawia, że są idealne do miejsc, w których wymagana jest duża czystość. Przede wszystkim wiele tego rodzaju mat wykonanych jest z materiałów, które posiadają właściwości absorpcyjne. Dzięki temu wychwytują one kurz oraz szkodliwe drobnoustroje. Oczywiście nie są one w stanie wychwycić wszystkich zanieczyszczeń. Nie mniej jednak dzięki matom antybakteryjnym możliwe stanie się zminimalizowanie obecności kurzu oraz zarazków. Maty antybakteryjne są ze względu na swoje właściwości polecane do szpitali, a w szczególności do pomieszczeń, w których muszą być zachowane szczególnie sterylne warunki. Jako przykład takich pomieszczeń należy wskazać chociażby sale operacyjne. Mata będzie doskonałym rozwiązaniem także do laboratoriów medycznych, a także wielu hal produkcyjnych.

Mata antybakteryjna - ochronna

Na co zwracać uwagę przy wyborze mat antybakteryjnych?
Jak już zostało wspomniane powyżej, maty antybakteryjne znalazły szerokie zastosowanie. Używa się ich przede wszystkim w szpitalach, halach produkcyjnych oraz w laboratoriach medycznych. Jeżeli zależy nam na tym, by należycie pełniły one swoją rolę, musimy jednak sięgnąć po produkty dobrej jakości. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez nas mata posiadała właściwości antybakteryjne oraz przeciw pylne. Tylko tak możliwe będzie wychwytywanie zanieczyszczeń z obuwia, a także z kół wózków inwalidzkich czy różnego rodzaju maszyn służących do transportowania towarów. Absorpcja zanieczyszczeń stanowi bowiem najlepszą gwarancję tego, że nie będą się one rozprzestrzeniały. Dobrze byłoby również, gdyby mata posiadała właściwości grzybobójcze. Niezmiernie istotne jest również to, aby przyglądać się temu czy maty są wielowarstwowe. Profesjonalna mata antybakteryjna powinna być bowiem tak skonstruowana, aby po zużyciu jednej warstwy możliwe było jej oderwanie. Warstwę należy odrywać wówczas, gdy jest ona już mocno zużyta i zanieczyszczona. Oczywiście w szpitalach należy robić to bardzo często. Najlepiej, jeśli mata będzie się składała z kilkudziesięciu warstw. Wówczas możliwe będzie korzystanie z jej właściwości przez stosunkowo długi okres czasu. Należy zwrócić uwagę także na to czy poszczególne warstwy maty pokryte są specjalnym klejem akrylowym. To jednak nie wszystko. Aby mata mogła należycie pełnić swoją rolę, klej musi być wzbogacony dodatkiem środka bakteriobójczego oraz grzybobójczego. Maty antybakteryjne powinny być również jak najbardziej stabilne. Nie mogą się przesuwać podczas użytkowania, bo mogłoby to w skrajnych przypadkach doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Produkt powinien być więc tak skonstruowany, aby można go było przykleić do podłogi w pomieszczeniu, w którym ma być użytkowany. Pozwoli to na bezpieczne korzystanie z maty. Maty antybakteryjne dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego w większości przypadków bez większych trudności odnajdziemy ten, który nas interesuje. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo istotny, jeśli mata ma należycie pełnić swoją funkcję. Jeżeli więc potrzebujemy maty antybakteryjnej o niestandardowych wymiarach, może okazać się konieczne złożenie specjalnego zamówienia w wybranym przez nas sklepie. Najlepiej dokonywać zakupu w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży mat specjalnego przeznaczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl