Jak zamaskować i uporządkować węże ogrodowe i przewody do nawadniania
Jak zamaskować i uporządkować węże ogrodowe i przewody do nawadniania Wraz z nadejściem ciepłych dni, coraz więcej czasu spędzamy na tarasach, werandach i w przydomowych ogrodach. Pięknie zaaranżowany i zadbany ogród, to nie tylko ozdoba, ale także miejsce rodzinnych spotkań i imprez. Jednak aby móc korzystać z profitów posiadania ogrody, najpierw trzeba odpowiednio o niego zadbać. Podstawa to oczywiście systematyczne podlewanie. Niestety nie każdy dysponuje profesjonalnym systemem nawadniania. Co zrobić w sytuacji, gdy nasza ogród nie posiada takiego systemu, a my niekoniecznie chcemy rozkopywać trawnik lub podjazd, aby przeprowadzić przewody z wodą?
czytaj całość »
Jak wyznaczyć ciągi komunikacyjne?
Jak wyznaczyć ciągi komunikacyjne Szybki, sprawny i bezpieczny ruch pojazdów i pieszych w zakładach produkcyjnych, magazynach i halach to podstawa, o którą musi zadbać każdy pracodawca. W tym celu należy zaprojektować i stworzyć system ciągów komunikacyjnych. Dziś odpowiemy na pytanie, czym są ciągi komunikacyjne i jak należy je wykonać?
czytaj całość »
Zabezpieczenie ramp i doków rozładunkowych
Zabezpieczenie ramp i doków rozładunkowych Dokowanie pojazdów do ramp przeładunkowych w magazynach wymaga precyzji i dużego doświadczenia, zwłaszcza że zazwyczaj w grę wchodzą duże samochody transportowe i ciężarowe. W celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas tej czynności stosuje się odpowiednie zabezpieczenia ramp, które zabezpieczają zarówno samochód, jak i elewację budynku przed uszkodzeniem, a także chronią przed ewentualnym wypadkiem spowodowanym np. odjechaniem samochodu. Oto elementy, które powinno zastosować się przy zabezpieczaniu ramp rozładunkowych.
czytaj całość »
Izolacja wodna fundamentu - jak wykonać?
Izolacja wodna fundamentu - jak wykonać? Woda i wilgoć to jedne z najczęstszych zagrożeń dla budynków, które przekładają się na postępujące zniszczenie, ale także bezpieczeństwo i komfort eksploatacji. Izolacja wodna fundamentu to bardzo ważny etap budowy, gdyż dobrze zabezpieczony fundament chroni cały budynek, przed późniejszymi problemami z nadmierną wilgocią i korozją budynku.
czytaj całość »
Jak dobrać pokrywę do studzienki
Jak dobrać pokrywę do studzienki Właz, czy też pokrywa do studni lub studzienki to bardzo ważny element, który zabezpiecza otwór, a także ułatwia dostęp do wnętrza. Ze względu na swoją specyfikę pokrywy powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, odpornego na działanie wilgoci i warunków atmosferycznych lub specjalnie zabezpieczone. Jak dobrać najlepszą pokrywę do studzienki? I czym kierować się przy wyborze?
czytaj całość »
Wyposażenie BHP niezbędne w zakładach produkcyjnych
Wyposażenie BHP niezbędne w zakładach produkcyjnych Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to obowiązek każdego pracodawcy. Dlatego w zakładach produkcyjnych stosuje się wyposażenie BHP, które nie tylko czyni pracę bezpieczną, ale także znacznie bardziej komfortową i mniej szkodliwą dla zdrowia. Oto najważniejsze elementy wyposażenia BHP, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym i przyjaznym pracownikom zakładzie pracy.
czytaj całość »
Próg zwalniający na drodze prywatnej - kto decyduje, przepisy.
Próg zwalniający na drodze prywatnej - kto decyduje, przepisy. Progi zwalniające na drogach prywatnych nie podlegają administracji publicznej, a o ich montażu i usytuowaniu decyduje właściciel drogi, czyli deweloper, wspólnota mieszkaniowa, właściciel parkingu czy też przedsiębiorca. Warto jednak wiedzieć, że nawet w tym przypadku należy zastosować się do zasad i wymogów, związanych z parametrami i umiejscowieniem progu.
czytaj całość »
Jak założyć płatny parking na prywatnej działce?
Jak założyć płatny parking na prywatnej działce? Zaparkowanie samochodu w dużych miastach często graniczy z cudem. Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych brakuje. Stanowi to idealną okazję do inwestycji dla osób posiadających grunty w miastach, na których można założyć płatne parkingi. W grę wchodzą nie tylko tereny w centrach, ale także w strategicznych miejscach tj. okolice stacji metra, przystanków, dworców kolejowych, czy też dużych obiektów handlowych i komercyjnych.
czytaj całość »
Słupki drogowe i parkingowe - jakie wymogi muszą spełniać?
Słupki drogowe i parkingowe - jakie wymogi muszą spełniać? Słupki stoją przy każdej drodze, można je spotkać także w miastach przy chodnikach i na parkingach. To element, który budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza w miastach, gdzie bardzo często narzekają na nie zarówno piesi, jak i kierowcy. Czy słusznie? Dziś opowiemy na najbardziej nurtujące pytania odnośnie słupków — tych przy drogach, w mieście i na parkingu.
czytaj całość »
Miejsce parkingowe na posesji — przepisy
Miejsce parkingowe na posesji — przepisy Czy na prywatnych posesjach możemy parkować, gdzie chcemy? W praktyce zazwyczaj tak właśnie robimy. W teorii powinniśmy wyznaczyć miejsce parkingowe dla naszego pojazdu. Bez względu na to, czy samochód parkujemy w garażu, czy pod chmurką obok naszego domu, miejsce to musi spełniać określone przepisy.
czytaj całość »
Dostosowanie miejsca pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dostosowanie miejsca pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej wiąże się ze spełnieniem przez pracodawcę obowiązku dostosowania miejsca pracy i dojścia do niego adekwatnie do rodzaju i stopnia niepełnosprawności. W praktyce oznacza to, że pracodawca musi zadbać o przystosowanie nie tylko samego stanowiska pracy, ale także całego budynku i terenu wokół niego. Osoba niepełnosprawna musi mieć możliwość bezpiecznego i komfortowego wykonywania pracy, ale także dotarcia do niej i poruszania się po miejscu pracy.
czytaj całość »
Kto odpowiada za bezpieczeństwo imprezy masowej?
Kto odpowiada za bezpieczeństwo imprezy masowej? Impreza masowa, czyli koncert, festyn czy też mecz to przedsięwzięcie, które wymagają odpowiedniego przygotowania pod kątem organizacyjnym, logistycznym, a także właściwego zabezpieczenia terenu. Kto za to odpowiada i jakie środki warto zastosować?
czytaj całość »
Lustro drogowe — czy konieczny jest wniosek?
Lustro drogowe — czy konieczny jest wniosek? Lustro drogowe to jedno z bardzo często spotykanych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego głównym celem jest zwiększenie widoczności w miejscach, gdzie ogranicza ją drzewa, budynki lub inne elementy, czyli tzw. martwych punktach. Stąd najczęściej można spotkać je przy skrzyżowaniach, drogach biegnących tuż przy budynkach lub murach, czy też wyjazdach z posesji.
czytaj całość »
Czym jest BHP w pracy?
Czym jest BHP w pracy? Skrót BHP jest znany każdemu pracodawcy, pracownikowi, a także uczniowi. Choć z nazwą Bezpieczeństwo i Higiena Pracy spotykamy się bardzo często, a nawet przechodzimy szkolenie w tej dziedzinie, to nie każdy z nas do końca zdaje sobie sprawę, czym jest BHP i dlaczego jest ważne?
czytaj całość »
Czym różni się parking od miejsc postojowych?
Czym różni się parking od miejsc postojowych?

Posiadanie samochodu nieodłącznie wiąże się z potrzebą miejsca do jego parkowania. O ile właściciele domów jednorodzinnych nie mają z tym problemu, bo to od nich zależy czy samochód będą parkować w wybudowanym garażu, pod wiatą czy też pod gołym niebem, tak w przypadku mieszkańców osiedli, bloków i kamienic pojawia się problem — gdzie zaparkujemy nasz samochód? Do wyboru zazwyczaj mamy miejsce parkingowe lub miejsce postojowe.

czytaj całość »
Progi zwalniające. Gdzie i dlaczego są umieszczane.
Progi zwalniające. Gdzie i dlaczego są umieszczane.

Nazywany “śpiącym policjantem” próg zwalniający budzi mieszane emocje wśród kierowców, bo po pierwsze - trzeba zwolnić, po drugie - gdy się zagapimy i nie zauważymy progu, czeka nas nieprzyjemny wstrząs, który może skończyć się źle dla misy olejowej, zderzaka lub zawieszenia naszego samochodu. Warto jednak pamiętać, że progi zwalniające, czy też progi podrzutowe to urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, które pełnią bardzo ważną funkcję - zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości w miejscach o podwyższonym ruchu pieszych lub o wysokim ryzyku wtargnięcia pieszych na jezdnię tj. drogi obok szkół, domów mieszkalnych czy też przejścia dla pieszych bez świateł. Próg zwalniający - przepisy.

czytaj całość »
Problem z progami dla wózków inwalidzkich
Problem z progami dla wózków inwalidzkich Niewielki próg, czy też schodek to elementy, które na co dzień bez problemu mijamy w swoich domach. Dla osób zdrowych nie stanowią one żadnej przeszkody, jednak w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pokonanie progu czy też stopnia stanowi spore wyzwanie, zwłaszcza gdy musimy przejechać przez niego kilka razy dziennie. Dlatego w przypadku osób niepełnosprawnych niezmiernie ważne jest, aby przystosować przestrzeń mieszkania lub domu do ich możliwości i potrzeb. W tym wypadku warto zastosować gumowe rampy, najazdy progowe i najazdy kablowe.
czytaj całość »
Zbyt wysoki krawężnik - jak przygotować podjazd
Zbyt wysoki krawężnik - jak przygotować podjazd Zbyt wysokie progi, krawężniki i stopnie to elementy architektury, które potrafią namieszać - zwłaszcza, gdy poruszamy się na kołach. W tym wypadku nawet kilkucentymetrowe przeszkody utrudniają przejazd pojazdów i dezorganizują pracę w przedsiębiorstwach, magazynach i warsztatach, ale także w obiektach komercyjnych, instytucjach i domach prywatnych. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na to, czego nie przewidział architekt, nie zawsze też istnieje możliwość przebudowy.
czytaj całość »
Organizacja parkingu - jak powinien wyglądać bezpieczny parking? Jak się po nim poruszać?
Organizacja parkingu - jak powinien wyglądać bezpieczny parking? Jak się po nim poruszać?

Bezpieczny parking to dobrze wyposażony parking. Powinni o tym pamiętać właściciele i zarządcy parkingów, którym zależy, aby poruszanie się po parkingu i parkowanie przebiegało możliwie najłatwiej i bezproblemowo. Jak się okazuje, nie dla każdego kierowcy jazda po parkingach jest rzeczą oczywistą i łatwą, stąd coraz większą uwagą przywiązuje się do odpowiedniego wyposażenia parkingu, które pozwoli skoordynować przestrzeń parkingową, w taki sposób, aby była ona bezpieczna i użyteczna.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć kable i przewody na podjazdach?
Jak zabezpieczyć kable i przewody na podjazdach? Zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni poprowadzić przewody elektryczne, kable czy też wąż z wodą przez drogę, podjazd, halę lub parking. Z oczywistych powodów taka instalacja wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, które nie tylko będzie pełnić funkcję izolacji, ale także nie zablokuje ruchu, nie zakłóci funkcjonowania otoczenia i nie będzie stwarzać zagrożenia.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium