Maty antybakteryjne - dla kogo i w jakim celu

Co warto wiedzieć o matach antybakteryjnych?

Nie od dziś wiadomo, że dbałość o porządek i czystość zmniejsza ryzyko zapadnięcia na różnego rodzaju choroby. Oprócz dbałości o higienę osobistą, bardzo istotna jest także troska o czystość poszczególnych pomieszczeń. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w pewnych miejscach muszą zostać zachowane sterylne warunki. Pomocne w ich zachowaniu mogą okazać się między innymi maty antybakteryjne.

 Mata antybakteryjna

czytaj całość »
Maskownica do kabli, czyli bezpieczeństwo i estetyka w jednym

Przewody instalacyjne to element każdego wnętrza. Doprowadzają prąd do wybranego miejsca, ułatwiają korzystanie z wielu urządzeń jednocześnie. Ich kolorystyka zwykle współgra z barwami pomieszczeń, jednak warto zadbać o to, aby były mniej widoczne. Do tego zadania świetnie nadaje się maskownica do kabli.

czytaj całość »
W jakich sytuacjach sprawdza się osłona na kable?

Przewody do instalacji elektrycznej to codzienność w każdym domu. Bez nich trudno wyobrazić sobie również funkcjonowanie jakiegokolwiek biura czy też placówki publicznej. Przewody i kable mogą jednak ulec uszkodzeniu, dlatego warto wyposażyć się w elementy, które je chronią. W takiej roli idealnie sprawdza się osłona na kable.

czytaj całość »
Czy warto stosować ogranicznik parkingowy?

Własne miejsce parkingowe to marzenie większości kierowców. Samochód, ustawiony zawsze w tym samym punkcie oznacza, że nie ma konieczności codziennego poszukiwania miejsca dla własnego pojazdu. Najczęściej miejsce parkingowe jest zaznaczone farbą na podłożu. Do zaznaczenia granic można stosować także ogranicznik parkingowy.

czytaj całość »
Do czego służą najazdy kablowe?

Trudno sobie wyobrazić współczesne technologie bez okablowania. Najczęściej kablami przeprowadza się instalację elektryczną. Bywa, że musi być ona rozłożona na ulicy lub chodniku. W takim przypadku przydają się najazdy kablowe, chroniące przed uszkodzeniem.

czytaj całość »
Dlaczego stawia się słupki blokujące?

Niewielkie elementy metalowe, czyli słupki blokujące, na dobre wpisały się w panoramę polskich miast. Budzą liczne kontrowersje wśród mieszkańców, z których część widzi w nich zagrożenie dla ruchu. Tymczasem konstrukcje tego typu w zamierzeniu mają zapewniać bezpieczeństwo. Kto i w jakim celu je stawia?

czytaj całość »
Sposób na doskonałą widoczność. Poznaj zalety akrylowych luster drogowych

Ostry zakręt, słaba widoczność albo brak możliwości realnej oceny zagrożenia - czasem właśnie tyle wystarczy, by doszło do nieszczęśliwego wypadku, często tragicznego w skutkach. Jakie rozwiązania warto powszechnie stosować, by uniknąć tego rodzaju konsekwencji? Zdecydowanie lustra drogowe. Przekonaj się, jakie parametry powinno spełniać wysokiej klasy lustro i sprawdź, gdzie jeszcze może zostać wykorzystane.

czytaj całość »
Sprawdzamy, dlaczego warto sięgnąć po narożnik ochronny na ściany

Oderwana elewacja i widoczne uszkodzenia na narożnikach budynków, także przemysłowych wyglądają nieestetycznie i nieprofesjonalnie. Mając na uwadze prestiż swojego przedsiębiorstwa, szukasz skutecznego rozwiązania? Zdecyduj się na naprawę powstałych szkód i zadbaj, by taka sytuacja się nie powtórzyła - zdecyduj się na narożniki ochronne na ściany i sprawdź, jakie korzyści przyniesie ich montaż.

czytaj całość »
Odbojnice parkingowe - poznaj ich zastosowanie i podstawowe funkcje

Przestronne parkingi wymagają odpowiedniego przygotowania ich przestrzeni do bezpiecznego i bezkolizyjnego użytkowania. Ogromne znaczenie ma w tym wypadku dobór odpowiednich akcesoriów i elementów wykończeniowych. Sprawdź, co obok precyzyjnie wyznaczonych linii, jest konieczne w trakcie prac wykończeniowych parkingu, by spełniał on swoje funkcje, a korzystanie z niego gwarantowało bezpieczeństwo. Przekonaj się, do czego służą odbojnice przemysłowe parkingowe i jakie korzyści płyną z ich wykorzystania.

czytaj całość »
Jaka blokada parkingowa? Rodzaje i zastosowania blokad

Blokady umożliwiają kontrolę nad miejscami parkingowymi i obszarami narażonymi na potencjalne zastawienie. Dzięki nim uniemożliwisz osobom postronnym postój lub pozostawienie samochodu w zabezpieczonej przestrzeni. Tego typu zapory z powodzeniem blokują również wjazd na takie miejsca jak posesja, chodnik czy droga pożarowa. Jaką blokadę parkingową wybrać? Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje blokad i ich przykładowe zastosowania.

czytaj całość »
Najazd samochodowy własnej roboty – jak stworzyć konstrukcję do napraw i majsterkowania przy pojazdach?

Najazd samochodowy do majsterkowania to rodzaj podestu, na którym możesz umieścić swój pojazd. Tego typu konstrukcje znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Są wykorzystywane nie tylko przez mechaników i majsterkowiczów, ale też przy rozładunkach, imprezach masowych czy obsłudze handlu. Czego potrzebujesz, by stworzyć najazd samochodowy własnej roboty? Przedstawiamy kilka rozwiązań, które umożliwią Ci własnoręczne wykonanie konstrukcji.

czytaj całość »
Najazdy samochodowe: wymiary – jak je dobrać?

Najazdy samochodowe to niezwykle praktyczne rozwiązania, stosowane na co dzień w wielu branżach. Idealnie sprawdzą się również do użytku prywatnego – na przykład, jeśli często pokonujesz powierzchnie o różnych wysokościach lub lubisz majsterkować. Jaka kluczowa informacja pozwoli Ci dobrać odpowiedni najazd samochodowy? Wymiary. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii…

czytaj całość »
Najazd samochodowy– jak zrobić łagodne progi?

W codziennym życiu progi mogą okazać się sporym utrudnieniem. Są wyzwaniem zarówno dla ludzi, jak i maszyn. Pokonanie różnicy poziomów często wymaga dodatkowego wysiłku lub wręcz uniemożliwia wykonanie zadania. W takich sytuacjach pomocny może okazać się najazd samochodowy. Jak zrobić łagodne progi, wykorzystując to rozwiązanie? Przedstawiamy kilka sytuacji, w których możesz wykorzystać najazdy do stworzenia komfortowych rozwiązań.

czytaj całość »
Najazdy kablowe praktycznym rozwiązaniem w ochronie kabli

Kable są nieodłącznym elementem wielu czynności. Doprowadzają prąd, więc praktycznie są obecne niemal wszędzie. Jednak, gdy wystąpi potrzeba rozłożenia ich na ulicy, chodniku albo placu, gdzie jeżdżą samochody, poruszają się ludzie lub pojazdy jednokołowe, narażają użytkowników dróg i chodników na drobne wypadki. Mogą się przewrócić, a w najgorszym wypadku spowodować uszkodzenie kabla, co wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. Jak więc je przed tym uchronić i sprawić, by użytkowanie było bezpieczne i wygodne? Odpowiedzią są specjalistyczne najazdy na kable.

czytaj całość »
Odboje gumowe parkingowe dobrym sposobem na organizację parkingu

Odboje gumowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje szczególnie duże natężenie ruchu drogowego. Doskonale sprawdzają się, jako ochrona przed przypadkowym otarciem lub stłuczeniem pojazdu. Odboje produkowane są w różnych kształtach i wielkościach, dzięki czemu można nimi zabezpieczyć zarówno niemal wszystkie miejsca, także te mniej nietypowe, jak i odpowiednio wydzielić miejsca parkingowe. Separatory tego typu produkuje się z bardzo dobrej jakościowo gumy. Posiadają elementy odblaskowe, dzięki czemu są dobrze widoczne, nawet wtedy, gdy jest już ciemno albo panuje niesprzyjająca pogoda. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium