Blog

Lustro drogowe 800 mm
Lustro drogowe 800 mm W wielu miejscach wyjazd z prywatnej drogi lub posesji może być utrudniony przez otaczające go drzewa, rośliny, budynki i inne elementy infrastruktury. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ stanowi dosyć spore utrudnienie we włączenie się do ruchu. Rozwiązaniem tego problemu może być zamontowanie lustra drogowego na wyjeździe z posesji lub skrzyżowaniu. Jakie trzeba spełnić warunki, aby móc postawić lustro drogowe? Czy lustro jest znakiem drogowym?
czytaj całość »
Kompostowniki ogrodowe plastikowe
Kompostowniki ogrodowe plastikowe Przy standardowych pracach ogrodniczych powstaje wiele odpadów, np. chwasty z pielenia roślin zgrabione liście, ścięta trawa, gałęzie krzewów i drzew. Nie warto wyrzucać tych pozostałości. Można wrzucić je do kompostownika, wraz z odpadami roślinnymi z kuchni i stworzyć kompost. Wykonany w ten sposób nawóz idealnie nada się do nawożenia roślin w ogrodzie, bez konieczności stosowania nawozów sztucznych. Tworzenie kompostu w ten sposób jest ekologiczne oraz nie wymaga dużych nakładów pieniędzy. 
czytaj całość »
Wyposażenie parkingu - akcesoria
Wyposażenie parkingu - akcesoria Parking musi posiadać odpowiednio zorganizowaną przestrzeń, tak aby poruszanie się po nim oraz samo parkowanie było wygodne i bezpieczne. W tym celu warto skompletować niezbędne wyposażenie parkingu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jakie akcesoria parkingowe warto zainwestować.
czytaj całość »
Mini najazdy samochodowe. Jak pokonać schody i krawężniki wózkiem inwalidzkim?
Mini najazdy samochodowe. Jak pokonać schody i krawężniki wózkiem inwalidzkim? Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w swoim codziennym życiu napotykają na wiele przeszkód i utrudnień. Jedną z nich stanowią schody i stopnie — nawet te pojedyncze. Większość budynków nowego budownictwa posiada windy lub specjalne platformy i podjazdy dla wózków, niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których osoba na wózku nie jest w stanie swobodnie przemieścić się, ponieważ nikt nie zadbał o przystosowanie schodów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
czytaj całość »
Lustro - znak drogowy?
Lustro - znak drogowy? Czy lustro U-18a lub U-18b jest znakiem drogowym? To pytanie, które nurtuje wiele osób, zwłaszcza tych, które chciałby zamontować lustro przy wyjeździe, a nie wiedzą, czy do umieszczenia lustra drogowego konieczne jest zezwolenie.
czytaj całość »
Blokady parkingowe
Blokady parkingowe Blokada parkingowa to skuteczna metoda walki z kierowcami notorycznie zajmującymi nasze miejsce parkingowe. Zapory są wygodne w zastosowaniu i łatwe w montażu, a przede wszystkim doskonale spełniają swoją funkcję — nie tylko w przypadku parkingów. Znajdują one zastosowanie również jako składane barierki, które zamykają przejazd przez drogę, czy też wjazd do garażu.
czytaj całość »
Czarna folia budowlana cena
Czarna folia budowlana cena

Folia budowlana to niezbędny element budowy, który sprawdza się zwłaszcza przy izolacji fundamentów przed wilgocią, ale także przy ociepleniach budynków i tymczasowym zabezpieczeniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

czytaj całość »
Mata zabezpieczająca podłogę w czasie remontu
Mata zabezpieczająca podłogę w czasie remontu.

Podłoga to element, który podczas remontu jest najbardziej narażony na zabrudzenia, a także różnego rodzaju uszkodzenia. Stąd, przygotowując się do remontu nie można zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu podłogi. Dzięki temu nie tylko unikniemy strat, wynikających ze zniszczenia podłogi, ale także znacznie skrócimy czas sprzątania po remoncie. Jak dobrze zabezpieczyć podłogę przed remontem? Oto nasz sposób!

czytaj całość »
Blokada parkingowa automatyczna
Blokada parkingowa automatyczna

Automatyczna blokada parkingowa to wygodne i komfortowe rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiąże problem zastawionego miejsca parkingowego. Zapora skutecznie zabezpieczy nasze miejsce parkingowe przed nieuprawnionymi użytkownikami.

czytaj całość »
Tablica kierująca U-21
Tablica kierująca U-21 Tablica kierująca U-21 lub też ogranicznik skrajni U-21 to element bezpieczeństwa ruchu drogowego, który najczęściej towarzyszy robotom drogowym. Podczas prac wymagających zajęcia pasów ruchu, czy też pobocza, bardzo ważne jest, aby w sposób dobrze widoczny wyodrębnić części jezdni wyłączone z ruchu.
czytaj całość »
Najazdy auto
Auto najazd

W najprostszym rozumieniu auto najazd jest to plastikowa lub gumowa rampa, która umożliwia wjazd kołami na krawężnik, platformę, czy też stopień lub wysoki próg. Najazdy można wykorzystać w każdym miejscu, gdzie konieczne jest przemieszczanie się pojazdami kołowymi po schodach, krawężnikach lub progach. Znajdują one zastosowanie zwłaszcza w halach produkcyjnych, magazynach, czy też przylegających do nich placach.

czytaj całość »
Lustro przy wyjeździe - kto może postawić?
Lustro przy wyjeździe - kto może postawić?

Bardzo często wyjazd z posesji bądź wyjazd z drogi prywatnej otaczają, parkany, budynki, drzewa, czy też inne elementy, które ograniczają pole widzenia, a tym samym utrudniają włączenie się do ruchu i zwiększają ryzyko kolizji. Rozwiązaniem jest montaż lustra drogowego, które poprawi widoczność. Oto co należy zrobić, aby zamontować lustro przy wyjeździe.

czytaj całość »
Odboje gumowe na ścianę — dlaczego warto stosować je w przemyśle?
Odboje gumowe na ścianę — dlaczego warto stosować je w przemyśle? Odboje gumowe to zabezpieczenie, które znalazło zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Sprawdzają się zwłaszcza na rampach przeładunkowych, ale także wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zderzenia i uszkodzenia przez pojazdy, maszyny, a także pieszych. Odbojniki doskonale amortyzują i chronią ściany, stąd można je wykorzystać także w miejscach użyteczności publicznej takich jak szkoły czy centra handlowe. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o odbojnikach gumowych, koniecznie przeczytaj nasz wpis!
czytaj całość »
Blokada parkingowa na kłódkę
Blokada parkingowa na kłódkę Gdy po całym dniu pracy i godzinie stania w korkach w końcu wracamy do domu, ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy zastać to zajęte miejsce parkingowe. Niestety część z nas doskonale zna tę mieszankę emocji, która nami targa, gdy w pośpiechu musimy szukać zastępczego miejsca parkingowego, które co gorsza, należy do kogoś innego. Wiemy też, że sąsiad, któremu musieliśmy zająć miejsce parkingowe, z godzinę wróci z pracy i trzeba będzie znowu się tłumaczyć i przeparkować… Takich scenariuszy można uniknąć. Oto prosty, tani i sprawdzony sposób — blokada parkingowa.
czytaj całość »
Kogut, lampa ostrzegawcza błyskowa
Kogut, lampa ostrzegawcza błyskowa

Kogut drogowy to rodzaj oświetlenia zarezerwowany dla określonych użytkowników ruchu drogowego, w uzasadnionych sytuacjach. Lampy ostrzegawcze zazwyczaj towarzyszą robotom drogowym, pracom porządkowym, czy też przejazdom maszyn rolniczych. Kto i kiedy może korzystać z pomarańczowych lamp ostrzegawczych? Zapraszamy do wpisu!

czytaj całość »
Budowa szamba - czy konieczne jest pozwolenie?
Budowa szamba - czy konieczne jest pozwolenie? Budowa małych obiektów budowlanych od zawsze wzbudza wątpliwości co do konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku budowy szamba. Kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy konieczne jest pozwolenie? Zapraszamy do wpisu!
czytaj całość »
Czym zabezpieczyć kable na budowie?
Czym zabezpieczyć kable na budowie? Plac budowy to miejsce, które nie może funkcjonować bez elektryczności i wody. Na budowie przewody nieustannie są narażone na zadeptanie i oddziaływanie czynników tj. woda, zaprawa, piach i kurz. W przypadku odkrytych placów budowy dodatkowo dochodzą czynniki tj. ruch pojazdów, deszcz, śnieg, mróz, słońce i wysokie temperatury. Funkcjonalne i bezpieczne rozmieszczenie przewodów elektrycznych i wodnych to podstawa, dzięki której prace przebiegają sprawnie i bez zakłóceń. Jak prawidłowo zabezpieczyć przewody elektryczne, aby nie stwarzały zagrożenia? Oto nasze propozycje!
czytaj całość »
Folia kubełkowa czy papa?
Folia kubełkowa czy papa? Folia kubełkowa i papa to materiały budowlane, które są najczęściej wykorzystywane do różnych rodzajów izolacji — fundamentów, ścian, stropów i posadzek. Który z tych materiałów wybrać? Oto główne zalety i wady folii i papy.
czytaj całość »
Siatka podtynkowa - kiedy stosować?
Siatka podtynkowa - kiedy stosować? Siatka podtynkowa w budownictwie daje wiele korzyści, jednak rosnące ceny materiałów budowlanych skłaniają wykonawców do szukania oszczędności. Stąd coraz częściej, zastanawiają się nad koniecznością jej zastosowania. Dziś odpowiemy na często zadawane pytanie — kiedy użycie siatki zbrojeniowej jest konieczne? Kiedy można z niej zrezygnować? I czy warto na niej oszczędzać?
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium