Producenci

Blog

Taczka ogrodowa — metalowa czy plastikowa?
Taczka ogrodowa — metalowa czy plastikowa? Taczka ogrodowa to podstawowe wyposażenie każdego miłośnika ogrodnictwa, który pragnie sprawnie i wygodnie wykonywać prace pielęgnacyjne. Taczki ogrodowe mają różne cechy i właściwości, które wpływają na ich wytrzymałość, lekkość oraz przystosowanie do konkretnych zadań. Dziś bliżej przyjrzymy się taczkom ogrodowym, omówimy ich rodzaje i zastosowania oraz podpowiemy, które z nich wybrać do pracy w ogrodzie.
czytaj całość »
Ogród wertykalny w domu lub na balkonie. Jak go wykonać?
Ogród wertykalny w domu lub na balkonie. Jak go wykonać? W miastach, gdy niemal każdy skrawek przestrzeni jest zurbanizowany, wiele osób tęskni za roślinami i poszukuje sposobów na przemycenie ich do swojego otoczenia w jak największej ilości. Ogród wertykalny to jedno z rozwiązań, które pozwala na stworzenie pięknego i funkcjonalnego ogrodu, nawet na niewielkiej przestrzeni. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak wykonać ogród wertykalny i jakie rośliny do niego wybrać. Dowiecie się także, jakie są zalety takiego ogrodu oraz co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na jego wykonanie.
czytaj całość »
Membrana dachowa — najczęściej zadawane pytania
Membrana dachowa — najczęściej zadawane pytania Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, który ma zapewnić m.in. ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych przy układaniu dachów płaskich, dachów skośnych, czy dachów zielonych jest membrana dachowa. Membrana dachowa to elastyczny materiał, który doskonale chroni przed wodą, a także reguluje przepuszczalność pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz. Dziś podpowiemy, jak prawidłowo ułożyć membranę na dachu. Odpowiemy także na najczęściej zadawane pytania, związane z membraną dachową.
czytaj całość »
Wypadek na drodze - jak reagować, kiedy wezwać policję?
Wypadek na drodze - jak reagować, kiedy wezwać policję? Wypadki drogowe to niestety codzienność na naszych drogach. W takich sytuacjach niezwykle istotne jest zachowanie spokoju i właściwe postępowanie. Wiedza na temat reakcji w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się kluczowa dla naszego bezpieczeństwa oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. W dzisiejszym wpisie przedstawimy zasady postępowania w przypadku wypadku drogowego i kolizji oraz podpowiemy, kiedy należy wezwać policję. Wyjaśniamy też, dlaczego słupki drogowych są tak ważne przy zdarzeniach drogowych.
czytaj całość »
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych
Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych Możliwość bezpiecznego i swobodnego poruszania w przestrzeni publicznej jest prawem każdego człowieka, bez względu na jego stan zdrowia czy niepełnosprawność. Dlatego też miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych są tak ważne, a ich odpowiednie oznakowanie i dostosowanie do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest obowiązkowe. W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy polskie przepisy dotyczące miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych i podpowiemy, jak oznaczyć takie miejsca.
czytaj całość »
Ekologiczne opryski - z czego można je zrobić?
Ekologiczne opryski - z czego można je zrobić? Gnojówka roślinna i opryski domowej roboty to jedne z najskuteczniejszych i najtańszych rozwiązań do nawożenia roślin. Można je przygotować z wielu różnych roślin i produktów, które zawierają dużo składników odżywczych. Warto wiedzieć, że taka gnojówka lub oprysk roślin nie tylko nawozi (doglebowo i dolistnie), ale także poprawia strukturę gleby oraz wpływa na jej pH. Jakie rośliny i produkty można wykorzystać do przygotowania domowych oprysków ? ? O tym poniżej.
czytaj całość »
Jakie warzywa można uprawiać na balkonie
Jakie warzywa można uprawiać na balkonie Uprawa roślin na balkonie to świetny sposób, aby w zawsze w zasięgu ręki mieć na świeże, zdrowe i pyszne warzywa lub owoce. Wiele osób zastanawia się, jak zacząć taką uprawę, jakie gatunki wybrać i jak zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania i podpowiedzieć, jakie warzywa i owoce najlepiej nadają się do uprawy na balkonie.
czytaj całość »
Parking dla klientów - niedrogie akcesoria parkingowe, które warto kupić
Parking dla klientów - niedrogie akcesoria parkingowe, które warto kupić Parkingi to nie tylko te  duże, przy supermarketach i centrach handlowych. Mniejsze, prywatne sklepy spożywcze, przemysłowe,  odzieżowe, czy też lokale usługowe także posiadają parking  dla klientów. Właściciele takich parkingów powinni pamiętać, że wygodne i komfortowe miejsca parkingowe świadczy o stosunku do klienta klienta. W dzisiejszym wpisie przedstawimy niedrogie, ale bardzo użyteczne akcesoria parkingowe, w które warto wyposażyć taki parking.
czytaj całość »
Uprawa pomidorów na balkonie - krok po kroku
Uprawa pomidorów na balkonie - krok po kroku Pachnące, soczyste i słodkie pomidory nie muszą pochodzić wyłącznie z ogrodu. Bez problemu można uprawiać je na balkonie, czy też tarasie. Co więcej, nawet doświadczeni ogrodnicy, posiadający spore zgony warzywne, coraz częściej decydują się także na uprawę pomidorów w mniejszych skrzynkach i doniczkach. Dziś podpowiemy, jak samodzielnie wyhodować pomidory?
czytaj całość »
Mandat za parkowanie przed sklepem — czy musisz zapłacić?
Mandat za parkowanie przed sklepem — czy musisz zapłacić? Sklepy przyzwyczaiły nas do tego, że podczas zakupów parkujemy za darmo. Nic więc dziwnego, że czujemy się oszukani, gdy po powrocie do samochodu za wycieraczką znajdujemy “mandat”, a właściwie opłatę za parkowanie w kwocie co najmniej 100 zł. Czy w takim wypadku zarządca parkingu działa zgodnie z prawem?
czytaj całość »
Słupki i blokady parkingowe — rodzaje i wykorzystanie
Słupki i blokady parkingowe — rodzaje i wykorzystanie Słupki i blokady parkingowe to urządzenia, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu, ale także uniemożliwiają wstęp osobom nieupoważnionym. Stąd są one wykorzystywane zarówno w obiektach publicznych i komercyjnych, jak i na terenie prywatnym. Oto rodzaje słupków i blokad drogowych oraz ich najczęstsze wykorzystanie.   
czytaj całość »
Blokada parkingowa elektryczna
Blokada parkingowa elektryczna Blokady parkingowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie nie tylko na parkingach i miejscach postojowych. Coraz częściej wykorzystuje je się także na drogach prywatnych i przy wjazdach na posesje lub strzeżone osiedla. Ze względu na komfort użytkowania w tych miejscach zazwyczaj stawia się blokady elektryczne na chip, kartę lub pilota.
czytaj całość »
Czy na drodze prywatnej można postawić znak drogowy?
Czy na drodze prywatnej można postawić znak drogowy? Znaki to nieodłączny element infrastruktury drogowej. O ile ich obecność na drogach publicznych jest oczywista i zrozumiała, tak w przypadku dróg prywatnych zazwyczaj budzą pewne wątpliwości. Dziś odpowiem na często zadawane pytanie, czy na drodze prywatnej można postawić znak drogowy i kto może to zrobić?
czytaj całość »
Lustro drogowe 800 mm
Lustro drogowe 800 mm W wielu miejscach wyjazd z prywatnej drogi lub posesji może być utrudniony przez otaczające go drzewa, rośliny, budynki i inne elementy infrastruktury. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ stanowi dosyć spore utrudnienie we włączenie się do ruchu. Rozwiązaniem tego problemu może być zamontowanie lustra drogowego na wyjeździe z posesji lub skrzyżowaniu. Jakie trzeba spełnić warunki, aby móc postawić lustro drogowe? Czy lustro jest znakiem drogowym?
czytaj całość »
Kompostowniki ogrodowe plastikowe
Kompostowniki ogrodowe plastikowe Przy standardowych pracach ogrodniczych powstaje wiele odpadów, np. chwasty z pielenia roślin zgrabione liście, ścięta trawa, gałęzie krzewów i drzew. Nie warto wyrzucać tych pozostałości. Można wrzucić je do kompostownika, wraz z odpadami roślinnymi z kuchni i stworzyć kompost. Wykonany w ten sposób nawóz idealnie nada się do nawożenia roślin w ogrodzie, bez konieczności stosowania nawozów sztucznych. Tworzenie kompostu w ten sposób jest ekologiczne oraz nie wymaga dużych nakładów pieniędzy. 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium