Producenci
Promocje
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2

125,00 zł

Cena regularna: 155,00 zł

szt.

Zbyt wysoki krawężnik - jak przygotować podjazd

Zbyt wysoki krawężnik - jak przygotować podjazd

W tej sytuacji zastosowanie znajdują najazdy krawężnikowe, które można zamontować na stałe lub tymczasowo, tworząc podjazd lub rampę w miejscach, gdzie niezbędny jest swobodny przejazd. Jest to rozwiązanie szybkie i proste w zastosowaniu, a przede wszystkim zdecydowanie tańsze niż remont lub modernizacja budynku.

Słupek drogowy uchylny, elastyczny, odblaskowy Sprawdź ceny podjazdów

Co to jest najazd krawężnikowy i do czego służy?

Najazd krawężnikowy to plastikowy lub gumowy element o formie równi pochyłej, który pozwala stworzyć tymczasowy lub stały przejazd przez znajdujące się na drodze przeszkody i podwyższenia np. zbyt wysoki krawężnik, lub stopień. Najazdy mają różne wysokości i umożliwiają pokonanie podwyższeń nawet do 20 cm.

Rodzaje najazdów:

Zastosowanie najazdów krawężnikowych.

Najazdy krawężnikowe, wbrew swojej nazwie, mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzają się nie tylko w przypadku zbyt wysokich krawężników, ale także wszędzie tam, gdzie próg, schodek lub inne podwyższenie utrudnia ruch pojazdów, maszyn na kołach lub wózków.

Zalety najazdów krawężnikowych:

  • praktyczny (duży wybór wysokości i rozmiarów, możliwość poprowadzenia kabli pod najazdem)
  • łatwy i nieskomplikowany montaż (nie ma konieczności zatrudniania specjalnej ekipy i wyłączania z użytku części obiektu)
  • możliwość tymczasowego zastosowania lub zmiany położenia
  • koszt, który jest zdecydowanie niższy niż przebudowa obiektu.

Gdzie można zamontować najazd krawężnikowy?

Niajazdy krawężnikowe dla przemysłu - hale, magazyny, warsztaty.

Obiekty przemysłowe, hale produkcyjne i magazyny to miejsca, gdzie cały czas odbywa się ruch pojazdów na kołach - samochodów dostawczych, wózków widłowych lub paletowych, przenośnych maszyn na kołach itp. Krawężnik, wysoki próg przy wjeździe, czy też różnice w poziomach podłóg to elementy, które nie tylko zakłócają ruch, ale także spowalniają pracę.

Z tego powodu pracownicy bardzo często poruszają się okrężną drogą np. po rampie w pomieszczeniu obok lub zaczynają na własną rękę szukać rozwiązań, które przyspieszą ich pracę. Najczęściej są to prowizoryczne rampy i progi wykonane z desek lub metalowych elementów - co nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne. Z kolei przebudowa wiąże się z kosztami i tymczasowym wyłączeniem części obiektu z użytkowania, gdyż nawet demontaż progu będzie wymagał określonych prac i zabezpieczenia terenu wokół.

Najazd krawężnikowy to rozwiązanie, który skutecznie likwiduje problem zbyt wysokich progów i krawężników. Jest prosty i szybki w montażu, a w wielu przypadkach wymaga tylko odpowiedniego ustawienia, bez konieczności przytwierdzania do podłoża. Najazdy można zamontować na stałe lub stosować doraźnie np. w dni gdy odbywa się dostawa, lub odbiór towarów i konieczne jest zamontowanie podjazdu dla samochodu dostawczego. Decydując się na stały montaż najazdów, warto wybrać najazd z kanałem kablowym, co dodatkowo umożliwia bezpieczne przeprowadzenie kabli i przewodów pod najazdem.

Obiekty komercyjne i publiczne, parkingi.

Podobnie jak w przypadku obiektów przemysłowych, najazdy krawężnikowe sprawdzają się w sytuacjach, gdy swobodny przejazd pojazdów kołowych jest utrudniony lub zablokowany z powodu różnic w poziomach podłoża, krawężników, czy też progów. Przebudowa w tym wypadku nie zawsze jest możliwa, co więcej wiąże się kosztami i tymczasowym zablokowaniem części obiektu. Zdecydowanie łatwiej i szybciej zamontować najazd krawężnikowy.

W obiektach komercyjnych i publicznych bardzo częstym problemem jest dostosowanie aktualnego stanu budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowym budownictwie projekt zazwyczaj uwzględnia rampy i podjazdy dla wózków inwalidzkich, jednak w przypadku starszych budynków najczęściej konieczna jest modernizacja. Zdarza się także, że dotychczasowe udogodnienia są rozmieszczone w sposób niefunkcjonalny i wręcz utrudniają przemieszczanie się na wózku. Najazd krawężnikowy pozwala uniknąć kosztów związanych z przebudową progów, krążników, podwyższeń i schodów. Co więcej, daje duże pole manewru w kwestii montażu, gdyż mamy możliwość umieszczenia najazdu na stałe bądź tymczasowo w miejscu, w którym faktycznie jest potrzebny.

Posesje prywatne.

Najazdy krawężnikowe to rozwiązanie, które znalazło zastosowanie także w domach prywatnych, gdzie częstym problemem są różnice w wysokościach przy wjeździe do garażu, a także w przypadku osób niepełnosprawnych - zbyt wysokich progach, schodach i wszelkich podwyższeniach.

Najazd pozwala dostosować powierzchnię domu i teren zewnętrzny do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale jest również dużym udogodnieniem dla mam z dziecięcymi wózkami. Co więcej, dzięki łatwemu montażowi i demontażowi można go zastosować tymczasowo, a także zmieniać jego miejsce w zależności od aktualnych potrzeb.

Firmy dostawcze i kurierskie - problem z wjazdem.

Samochody dostawcze często napotykają na nieoczekiwane przeszkody, zwłaszcza w postaci zbyt wysokich krawężników, które nie tylko utrudniają wjazd, ale są także zagrożeniem dla podwozia i zawieszenia. Klient czy też kontrahent powinien zadbać o bezproblemowy wjazd na teren dostawy/odbioru, niestety nie odpowiada np. za wysokość krawężnika znajdującego się przy chodniku. Mając na uwadze, że wysokość krawężnika bez barierek powinna wynosić od 14 do 18 cm, warto zakupić najazd o wysokości właśnie w tym przedziale. Dzięki temu zabezpieczymy się przed niespodziankami przy wjazdach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium