Producenci
Promocje
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2

125,00 zł

Cena regularna: 155,00 zł

szt.

Blokady parkingowe

Blokady parkingowe Blokada parkingowa to skuteczna metoda walki z kierowcami notorycznie zajmującymi nasze miejsce parkingowe. Zapory są wygodne w zastosowaniu i łatwe w montażu, a przede wszystkim doskonale spełniają swoją funkcję — nie tylko w przypadku parkingów. Znajdują one zastosowanie również jako składane barierki, które zamykają przejazd przez drogę, czy też wjazd do garażu.

Czym jest blokada parkingowa?

Blokady parkingowe to najczęściej stalowe urządzenia, wykonane z grubych rur, które zabezpieczają miejsca parkingowe przed nieupoważnionymi osobami. Zaporę składamy, gdy parkujemy nasz samochód, zaś ponownie ją stawiamy, gdy odjeżdżamy z naszego miejsca parkingowego. Blokadę możemy zabezpieczyć, czyli uniemożliwić jej złożenie osobom nieupoważnionym, za pomocą kluczyka, kłódki, pilot lub innego mechanizmu.

Gdzie można zastosować blokady parkingowe?

Blokady parkingowe sprawdzają się doskonale nie tylko w przypadku miejsc parkingowych, ale także wszędzie tam, gdzie konieczne jest czasowe ustawienie zapory lub barierki, którą w zależności od potrzeb będzie można składać i rozkładać. Mogą być to miejsca tj.:
  • drogi prywatne
  • wjazdy np. do garażu, parkingu
  • targowiska
  • hale produkcyjne i magazyny
  • sektory przeładunkowe i rozładunkowe
  • centra handlowe i supermarkety

Rodzaje blokad parkingowych.

Blokady parkingowe występują w różnych wariantach. Różnią się między sobą kształtem, mechanizmem działania, a także kolorystyką. Kształty blokad parkingowych. Zapory parkingowe występują w kilku kształtach, które różnią się przede wszystkim ułożeniem ramion. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane kształty to:
  • blokada parkingowa słupek
  • blokada parkingowa typu motyl
  • blokada parkingowa typu słoń
  • blokada parkingowa typu U
  • blokada parkingowa typu T
Wymienione typy zapór można zastosować zarówno do zabezpieczenia miejsca parkingowego, jak i do stworzenia składanej barierki, która uniemożliwi przejazd nieupoważnionym osobom np. przez drogę prywatną. Do tego celu najlepiej sprawdzają się blokady typu słoń i blokada typu U.

Blokady parkingowe — mechanizm działania.

Zapory parkingowe posiadają różne mechanizmy blokowania. Blokada może zostać zabezpieczona za pomocą kłódki, klucza lub pilota. W związku z tym wyróżniamy:
  • blokadę parkingową na kłódkę — po ustawieniu zapory konieczne jest użycie kłódki, która uniemożliwia jej złożenie
  • blokadę parkingową na klucz - w odróżnieniu od blokad na kłódkę, blokada tego typu zazwyczaj jest stawiana na zatrzask, kluczyk zaś jest potrzebny jedynie do złożenia blokady
  • blokadę parkingowa na pilota - to automatyczna blokada, którą stawiamy i opuszczamy pilotem.
  • elektroniczną blokadę parkingową - to blokada, która jest podłączona do sieci elektrycznej i jest sterowana za pomocą zintegrowanego panelu np. z budki parkingowej, czy też przy użyciu karty magnetycznej. Blokady tego typu zazwyczaj są to blokady chowane (wsuwane) pod ziemię.

Kolorystyka blokad parkingowych.

Kolory blokad parkingowych mogą być dowolne. Ze względu na swoją specyfikę są one najczęściej białe, żółte, czerwone, biało — czerwone, czerwono — żółte, a także w kolorze stali z czerwonymi, żółtymi lub odblaskowymi pasami.

Jak zamontować blokadę parkingową?

Wiele osób chciałoby zamontować blokadę parkingową bez wiercenia. Niestety, jeżeli ma ona właściwie spełniać swoją funkcję, musi być dobrze przytwierdzona do podłoża. Nie oznacza to jednak, że jej montaż jest trudny i skomplikowany — wręcz przeciwnie. Do montażu zapory parkingowej potrzebujemy wiertarki, klucza oraz specjalnych kotew mocujących, które zazwyczaj są załączone do blokady. Najpierw należy odpowiednio wymierzyć i zaznaczyć miejsca w podłożu, w których wykonamy odwiert na kotwy mocujące. Po wykonaniu otworów przykładamy blokadę do podłoża — tak, aby otwory mocujące w blokadzie pokrywały się z otworami w podłożu. Następnie w otwory wkręcamy śruby lub kotwy mocujące. Blokada parkingowa powinna być umieszczona na utwardzonym podłożu, w którym da się wykonać odwierty i wkręcić śruby. Stąd w przypadku montażu blokady np. na drodze wewnętrznej, która pokryta jest żwirem, konieczne będzie utwardzenie podłoża w miejscu ustawienia blokady.

Blokada parkingowa przepisy — czy konieczne jest pozwolenie?

To, czy konieczne jest pozwolenie na montaż blokady parkingowej, zależy od tego, kto jest właścicielem gruntu, na którym chcemy ja zamontować. Jeżeli to my jesteśmy właścicielem miejsca parkingowego czy też drogi to nie musimy nigdzie zgłaszać montażu, a także otrzymać zezwolenia. Pozwolenie na montaż blokady parkingowej jest koniecznie jedynie w przypadku, gdy miejsce parkingowe, czy też inny grunt nie jest naszą własnością. Stąd, jeżeli kupiliśmy mieszkanie, ale miejsce na parkingu jest jedynie nam dzierżawione lub “przyporządkowane” to musimy uzyskać zgodę właściciela lub zarządcy. Podobnie w przypadku, gdy blokadę parkingową chcemy zamontować pod blokiem czy też przed budynkiem, w którym pracujemy — właściciel gruntu musi wyrazić zgodę. Blokady parkingowe — cena. Która jest najtańsza? Koszt blokady parkingowej jest w dużej mierze uzależniony od jej typu i mechanizmu działania. Automatyczna blokada wsuwana w ziemię jest najdroższa i zazwyczaj podlega indywidualnej wycenie, która obejmuje także montaż — cena to zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Blokada automatyczna na pilota to dużo tańsze rozwiązanie — ceny tego typu blokad zaczynają się już od około 400 zł. Najtańsze są blokady na klucz i kłódkę, które można kupić już za około 140 zł.

Blokada parkingowa — gdzie można kupić?

Blokady parkingowe, a także wiele innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, można kupić bez wychodzenia z domu w naszym sklepie internetowym max8.pl. Nasz asortyment jest dostępny “od ręki”, co gwarantuje szybką realizację zamówienia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium