Producenci
Promocje
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2

125,00 zł

Cena regularna: 155,00 zł

szt.

Lampki świąteczne zewnętrzne — jak zabezpieczyć przewody przed śniegiem?

Lampki świąteczne zewnętrzne — jak zabezpieczyć przewody przed śniegiem?

Zewnętrzne lampki świetlne to coraz częstszy element dekoracji świątecznych. Bez względu czy mamy do czynienia z obiektem komercyjnym, czy prywatną posesją, bardzo często przy montażu pojawia się problem zabezpieczenia i uporządkowania przewodów — zwłaszcza, w przypadku opadów śniegu lub deszczu. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zabezpieczyć przewody i kable przed śniegiem? 

Jak zabezpieczyć przewody przed śniegiem?

Różnorodność miejsc, w których umieszczane są iluminacje świąteczne, sprawia, że zabezpieczenie przewodów przed śniegiem może nie być łatwym zadaniem. Problem pojawia się, gdy chcemy umieścić lampki świąteczne na ogrodzeniu, czy też na drzewach lub innych ozdobach oddalonych od głównego źródła zasilania, które znajduje się w domu, czy też garażu. W takiej sytuacji musimy nie tylko odpowiedni zabezpieczyć kable, ale także zadbać o to, aby nie stanowiły zagrożenia dla ludzi i zwierząt, a także nie zakłócały przemieszczania się po posesji, czy też teranie komercyjnym lub publicznym takim jak rynek miasta, czy też plac przed galerią handlową.  

Najazdy kablowe są doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Nie tylko zabezpieczą kable przed warunkami atmosferycznymi, ale także nie zakłócają ruchu pieszych i pojazdów. Są praktyczne i wszechstronne, dzięki czemu znacząco ułatwia organizację przewodów i kabli w różnych sytuacjach — w jednym najeździe jest nawet 5 kanałów na kable. Dostępność różnych rozmiarów i kształtów pozwala na ich dopasowanie do konkretnych potrzeb, co jest niezwykle istotne podczas tworzenia różnorodnych scenografii świątecznych, bez konieczności ingerencji w przydomową infrastrukturę.

Oczywiście nie oznacza to, że musimy na swojej posesji stworzyć labirynt z najazdów, które prowadzą do każdej iluminacji z osobna. Najazdy należy przeprowadzić w taki sposób, aby przez jeden najazd przebiegało kilka przewodów, które w odpowiednim miejscu rozgałęziony i poprowadzimy do konkretnych punktów iluminacji. Dzięki temu, że najazdy są zaprojektowane tak, aby nie stanowić przeszkody dla pieszych i pojazdów, bez problemu możemy przeprowadzić je przez dowolną część posesji. Dodatkowy plus to możliwość wykorzystania najazdów kątowych, które można poprowadzić na rogach budynków, czy też po prostu wykorzystać przy różnego rodzaju rozgałęzieniach, czy też skrętach.

Najazdy kablowe — dlaczego się sprawdzają przy śniegu?

Najazdy kablowe to produkt, który nie tylko zabezpiecza przewody i kable przed śniegiem, ale także sprawia, że organizacja przewodów staje się znacznie prostsza i bezpieczniejsza. Dostępność różnych rozmiarów i wszechstronność tego rozwiązania czynią najazdy niezastąpionym narzędziem zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w specjalnych sytuacjach, gdzie odpowiednia i zabezpieczenie przewodów są bardzo ważne.

Parametry techniczne:

  • Materiał. Najazdy kablowe są najczęściej wykonane z elastycznego, trwałego materiału, takiego jak guma czy tworzywo sztuczne. To materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.
  • Różne rozmiary i kształty. Konstrukcja pozwala na dostosowanie do różnych rozmiarów i kształtów przewodów i kabli, co sprawia, że są uniwersalne i łatwe w użyciu.
  • Wodoodporność. To kluczowa cecha najazdów, która pozwala na ich zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, bez obaw o wpływ warunków pogodowych.
  • Nośność. Najazdy kablowe mają dużą nośność, co oznacza, że można je stosować nawet w miejscach, gdzie jeżdżą samochody.
  • Rozmiary i liczba kanałów. Dostępność różnych rozmiarów najazdów pozwala na dopasowanie ich do konkretnej sytuacji i ilości przewodów lub kabli.

Praktyczne zastosowanie:

  • Ochrona przewodów. Najważniejszym zastosowaniem najazdów kablowych jest ochrona przewodów i kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak np. przetarcia. Chronią one również przed wpływem warunków atmosferycznych.
  • Organizacja przewodów. Najazdy kablowe pomagają w uporządkowaniu przewodów i kabli, co jest istotne zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych czy komercyjnych.
  • Bezpieczeństwo. Dzięki płaskiej i opływowej konstrukcji nie stanowią przeszkody dla ludzi i pojazdów.
  • Wielość zastosowań. Najazdy kablowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, od dekoracji świątecznych, przez organizację eventów i wystaw, po budowę i remonty.
  • Łatwy montaż i demontaż. Montaż najazdów kablowych jest prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Co ważne można je także szybko i łatwo zdemontować.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium