Producenci
Promocje
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2
Najazd kablowy 2 kanałowy NK-2

125,00 zł

Cena regularna: 155,00 zł

szt.

Parking dla klientów - niedrogie akcesoria parkingowe, które warto kupić

Parking dla klientów - niedrogie akcesoria parkingowe, które warto kupić

Parkingi to nie tylko te  duże, przy supermarketach i centrach handlowych. Mniejsze, prywatne sklepy spożywcze, przemysłowe,  odzieżowe, czy też lokale usługowe także posiadają parking  dla klientów. Właściciele takich parkingów powinni pamiętać, że wygodne i komfortowe miejsca parkingowe świadczy o stosunku do klienta klienta. W dzisiejszym wpisie przedstawimy niedrogie, ale bardzo użyteczne akcesoria parkingowe, w które warto wyposażyć taki parking.

Parking dla klientów — jak i gdzie przygotować?

Właściciele sklepów i lokali użytkowych, którzy chcą zapewnić swoim klientom miejsca parkingowe, mają kilka możliwych rozwiązań. Zwykle są one uwarunkowane, tym czy jesteśmy właścicielem gruntu, na którym znajduje się lokal i potencjalny parking, czy wynajmujemy lokal jak i miejsca parkingowe, czy też jesteśmy właścicielem lokalu, ale chcemy dodatkowo wynajmować miejsca parkingowe dla naszych klientów.

W pierwszym wypadku, gdy zarówno lokal jak i grunt przeznaczony na parking jest naszą własnością, to my jako właściciel decydujemy, co znajdzie się na parkingu i jak przygotujemy miejsca parkingowe. W zależności od położenia budynku, czy też lokalu możemy wyodrębnić miejsce na parking w dowolnym, dogodnym dla nas i klientów położeniu. Oczywiście, optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy mamy możliwość organizacji takiego parkingu  jeszcze na etapie projektowania obiektu, w którym będziemy prowadzić działalność.

Druga sytuacja, czyli gdy jesteśmy najemcą lokalu lub budynku, do którego przynależy grunt, na którym chcielibyśmy stworzyć parking, wymaga od nas uzyskania zgody właściciela. Najczęściej jednak, lokale i budynki usługowe przeznaczone na wynajem posiadają już  kilka miejsc parkingowych dla najemcy i jego klientów, bądź też istnieje możliwość wynajęcia takich miejsc za dodatkową opłatą. Stąd też na etapie podpisywania umowy wynajmu najlepiej zapytać również o dostęp do parkingu.

Zdarzają się również sytuacje, gdy właściciele lokalu lub budynku chcą wynająć miejsca parkingowe lub grunt, na którym powstanie parking. W tym wypadku również wcześniej potrzebujemy zgody właściciela na działania takie jak zmiana rodzaju nawierzchni (np. wylanie betonu), czy też montaż oznakowania lub blokad parkingowych.

Parking — czy potrzebne jest zezwolenie?

Bardzo często pada pytanie, czy budowa parkingu wymaga pozwolenia na budowę? Taka zgoda jest wymagana wyłącznie w przypadku parkingów, które posiadają ponad 10 miejsc postojowych. Świadomość tego jest bardzo ważna, ponieważ wiele osób bardzo mylnie “budowę parkingu” traktuje jako proces budowlany, czyli prowadzenie określonych prac, na które wcześniej wymagana jest zgoda. Zgodnie z prawem, aby parking faktycznie był parkingiem, musi być on oznakowany, a także posiadać wyznaczone miejsca parkingowe i odpowiednio utwardzoną nawierzchnię. Wszystkie te prace możemy wykonać bez pozwolenia, pod warunkiem że liczba miejsc postojowych nie przekracza 10, w przeciwnym razie koniecznie jest uzuskanie odpowiednie zgody.

Warto wiedzieć, że budowa i infrastruktura  parkingu jest regulowana m.in.:

    • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które mówi, iż stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej 2,5 m szerokości  i  5 m długości, zaś w przypadku  stanowisk dla osób niepełnosprawnych szerokość miejsca powinna wynosić co najmniej 3,6 m i długość 5 m.
    • Prawem budowlanym, zgodnie z którym “Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia [...] budowa, stanowisk postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie, z wyjątkiem sytuowanych na obszarze Natura 2000”. W przypadku obszaru Natura 2000 konieczne jest zgłoszenie.

Parking dla klientów — akcesoria parkingowe, które warto mieć.

Parking dla klientów należy wyposażyć, we wszystko to, co zwiększy codzienny komfort jego użytkowania, a także uporządkuje ruch i rozkład miejsc parkingowych. Nie można również zapomnieć, o akcesoriach, które mogą przydać się doraźnie np. podczas prac budowlanych lub nieoczekiwanych awarii.

Co zamontować na parkingu dla klientów?

Podstawowe akcesoria, które powinny znaleźć się na każdym parkingu to odpowiednie oznakowanie tj. znak drogowy D18 “parking”, oznakowanie miejsca dla osób niepełnosprawnych — znak D18a wraz z tabliczką T29, a także informacja, że jest to parking dla klientów danego sklepu, czy jest on płatny itd. Oprócz umieszczenia znaków powinniśmy zadbać także o wyznaczenie miejsc parkingowych, a także ogrodzenie parkingu, jeśli to konieczne.

Do oznaczenia miejsc parkingowych najlepiej użyć specjalnych separatorów parkingowych. Dzięki nim w sposób widoczny wyznaczymy miejsca, ale także zabezpieczymy samochody np. przed wjechaniem w krawężnik.

W jakie akcesoria parkingowe warto zainwestować?

Standardowe wyposażenie parkingu warto wzbogacić również o podjazdy i najazdy krawężnikowe, które można stosować doraźnie, ale także zamontować na stałe przy zbyt wysokich krawężnikach lub stopniach, które utrudniają naszym klientom wjazd na parking. Jest to także dobre rozwiązanie, gdy chcemy dostosować nasz parking, ale także wejście do lokalu,  do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Akcesoria parkingowe — gdzie kupić?

Szeroki wybór akcesoriów parkingowych jest dostępny od ręki w naszym sklepie internetowym max8.pl. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem, stąd naszym klientom możemy zaoferować produkty o wysokiej jakości, w konkurencyjnych cenach i z możliwością szybkiej wysyłki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium